Kurzy.cz Světové trhy Dow Jones Změna {value}% Objem: {value}milKč FTSE 100 Změna {value}% Objem: {value}milKč DAX Změna {value}% Objem: {value}milKč S&P 500 Změna {value}% Objem: {value}milKč Nasdaq Composite Změna {value}% Objem: {value}milKč Nikkei 225 Změna {value}% Objem: {value}milKč Nasdaq 100 Změna {value}% Objem: {value}milKč Eurostoxx50 Změna {value}% Objem: {value}milKč

Jitka Doležalová
Ing. Michal Valíšek - RoFin
rodinné finance a investice


gsm: +420 603 874 359
mail: rofin-investice@seznam.cz
web: www.rofin-investice.cz
 
 
sídlo
Kamenice č.p. 63
507 05 Konecchlumí
Česká republika

GPS 50°24'45.33"N, 15°28'30.18"E

PROČ AKCIE ROSTOU

Akcie posilují, Trump ale zatím nic nedokázal. Experti vysvětlují, jak je to možné

Americký prezident Donald Trump si rád přivlastňuje zásluhy za to, akcie v USA pokračují v rekordní jízdě. Ne celá Wall Street by to ale podepsala. Donald Trump zatím nedokázal naplnit nic z návrhů, jež akciové investory vedly (a možná stále vedou) k optimismu. Jak je to možné? Že by se snad trh opravdu netočil okolo majitele jednoho z nejvysmívanějších účesů na světě?
Většina investorů by nepochybně podepsala, že naděje na daňovou reformu a investice do infrastruktury nastartovaly impozantní povolební růst cen amerických akcií. V posledních měsících jsou ale cítit i další faktory. A jakkoli případné schválení nižších sazeb daní pro firmy by nepochybně obnovilo spojení mezi Trumpovými slovy a cenami akcií, podzimní rekordy mohou mít jiné společné jmenovatele.

1. Rostoucí zisky firem
Kevin Caron (Stifel Nicolaus, 180 miliard USD ve správě): Za rekordními cenami akcií v posledních měsících stojí rostoucí zisky firem. Dlouhodobě jde o jeden z nejpodstatnějších faktorů působících na ceny akcií, významem převyšující třeba i úrokové sazby.

2. Globální ekonomika na vzestupu
William Schultz (McQueen, Ball & Associates, 1,2 miliardy USD ve správě): Ekonomika šlape lépe, než většina trhu předpokládala. Firmy začínají zvyšovat kapitálové výdaje, spotřebitelská důvěra roste, prakticky nikdo se neobává, že by to Fed se zvyšováním sazeb nějak přehnal. A daří se i důležitým ekonomikám ve světě, růst je zkrátka velice široký. Není nijak závratný, to je pravda, ale většinou překonává odhady ekonomů. Je navíc potřeba mít na paměti, že stále není mnoho atraktivních investičních alternativ.

3. Sezónnost
Walter Hellwig (BB&T Wealth Management, 17 miliard USD ve správě): Důležitou roli hraje sezónnost. Končí (letos pro akcie nijak dramatické, ale historicky méně úspěšné) období od května do října a začíná konec roku, kdy se na trhu odvažuje i řada do té doby vyčkávajících investorů. Do konce roku by i proto mohla pokračovat nákupní nálada podpořená solidními zisky firem.

Zdroj: Business Insider, převzato z Investičního webu

RoFin investice   © 2013