Kurzy.cz Světové trhy Dow Jones Změna {value}% Objem: {value}milKč FTSE 100 Změna {value}% Objem: {value}milKč DAX Změna {value}% Objem: {value}milKč S&P 500 Změna {value}% Objem: {value}milKč Nasdaq Composite Změna {value}% Objem: {value}milKč Nikkei 225 Změna {value}% Objem: {value}milKč Nasdaq 100 Změna {value}% Objem: {value}milKč Eurostoxx50 Změna {value}% Objem: {value}milKč

Jitka Doležalová
Ing. Michal Valíšek - RoFin
rodinné finance a investice


gsm: +420 603 874 359
mail: rofin-investice@seznam.cz
web: www.rofin-investice.cz
 
 
sídlo
Kamenice č.p. 63
507 05 Konecchlumí
Česká republika

GPS 50°24'45.33"N, 15°28'30.18"E

ZÁVĚR ROKU 2018

Pomalu, ale nezadržitelně se blíží konec tohoto roku a pomalu bychom mohli bilancovat. Ale dnes se nechci věnovat analýzám a předkládat vám nějaká čísla a procenta. Moc bych vás nepotěšil, a kromě toho všichni již máme alespoň trochu vánoční náladu.
Proto si bilancování a komentáře necháme až na leden. Dnes se spokojíme jenom s konstatováním, že letošní rok nám ukázal i odvrácenou tvář investování. Po téměř deseti letech stálého růstu, kdy naše portfolia vydělávala velmi slušně, přišlo nutně období, kdy se nedaří a světové finanční trhy zaznamenávají ztráty. Je to nedílná a přirozená součást investičního cyklu, a tak ji také musíme brát. Věřím, že naši klienti jsou již tak informovaní a vzdělaní, že toto období přečkají beze zmatků a neuvážených kroků a ti odvážnější je navíc využití i k nákupu dalších v současné době levných aktiv.

Pro letošní rok je toto poslední článek, který jsme pro vás připravili. Vánoční čas není vhodná doba pro hloubání o dalším vývoji finančních trhů, řada z vás bude trávit svůj čas na horách nebo jinde na dovolené a ani nebude mít čas a náladu na naše komentáře. I my si potřebujeme odpočinout, a proto vám chceme popřát pevné zdraví jako základ všeho ostatního, příjemné prožití Vánoc a zbytku roku a do toho nového roku hodně optimismu, tolerance, rozvahy a vzájemného pochopení. Pohodu v rodině a úspěchy v práci.

V lednu pro vás připravíme jako každý rok zásadní materiály, tedy vyhodnocení tohoto roku, výhled na rok 2019 a komentář k možným rizikům.

Vše nejlepší vám přejí Jitka Doležalová a Michal Valíšek

RoFin investice   © 2013