Kurzy.cz Světové trhy Dow Jones Změna {value}% Objem: {value}milKč FTSE 100 Změna {value}% Objem: {value}milKč DAX Změna {value}% Objem: {value}milKč S&P 500 Změna {value}% Objem: {value}milKč Nasdaq Composite Změna {value}% Objem: {value}milKč Nikkei 225 Změna {value}% Objem: {value}milKč Nasdaq 100 Změna {value}% Objem: {value}milKč Eurostoxx50 Změna {value}% Objem: {value}milKč

Jitka Doležalová
Ing. Michal Valíšek - RoFin
rodinné finance a investice


gsm: +420 603 874 359
mail: rofin-investice@seznam.cz
web: www.rofin-investice.cz
 
 
sídlo
Kamenice č.p. 63
507 05 Konecchlumí
Česká republika

GPS 50°24'45.33"N, 15°28'30.18"E

UFO

Na světě je první investiční fond, který se zaměřuje na cenné papíry firem, které mají co do činění s vesmírným programem. Jak vidíte, naše investiční možnosti se rozšiřují do oblastí, o kterých jsme před pár lety ani nevěřili, že by mohly být součástí světa investic. Bez úprav přetiskujeme článek z Investičního webu:

Procure Space ETF (s velice hezkým názvem UFO) se zaměřuje na akcie firem, které významnou část tržeb čerpají ze služeb a produktů, které pomáhají se softwarem, hardwarem i samotnou lidskou přítomností ve vesmírném prostoru. Poplatek za investici do UFO je 0,75 % a fond se obchoduje na trhu NYSE Arca.
Podkladem pro fond je S-Network Space Index, výsledek spolupráce S-Network a Space Investment Services. Ten zahrnuje firmy od výrobců hardwaru přes vesmírné technologie po satelitní komunikaci. Zahrnuté společnosti musejí vyrábět technologie pro využití přímo ve vesmíru, případně musí prostor mimo Zemi hrát zásadní roli v jejich byznysu.

Zahrnuté společnosti musejí splňovat kritéria nejen v oblasti byznysu, ale také co do velikosti či likvidity. 80 % váhy indexu připadá na firmy, jež generují v souvislosti s vesmírem minimálně polovinu svých tržeb, pětina váhy je pak určena pro firmy s menší expozicí na vesmírný byznys. Váha jednotlivých titulů vychází z velikosti firmy, podílu volně obchodovaných akcií a podílu tržeb generovaných z odvětví týkajících se vesmíru.

UFO může na první pohled působit podobně jako fondy zaměřené na letectví a zbrojařství. Vedení fondu se jej ale snaží co nejvíce odlišit. Mezi největší pozice v 30položkovém portfoliu ETF se řadí firmy jako Iridium Communications, Inmarsat, Viasat, Trimble Navigation a Sirius XM. Nejvíce zastoupeny jsou sektory komunikačních služeb, průmyslu a informačních technologií. Geograficky je fond nejvíce zaměřen na USA, Francii a Spojené království.

RoFin investice   © 2013