Kurzy.cz Světové trhy Dow Jones Změna {value}% Objem: {value}milKč FTSE 100 Změna {value}% Objem: {value}milKč DAX Změna {value}% Objem: {value}milKč S&P 500 Změna {value}% Objem: {value}milKč Nasdaq Composite Změna {value}% Objem: {value}milKč Nikkei 225 Změna {value}% Objem: {value}milKč Nasdaq 100 Změna {value}% Objem: {value}milKč Eurostoxx50 Změna {value}% Objem: {value}milKč

Jitka Doležalová
Ing. Michal Valíšek - RoFin
rodinné finance a investice


gsm: +420 603 874 359
mail: rofin-investice@seznam.cz
web: www.rofin-investice.cz
 
 
sídlo
Kamenice č.p. 63
507 05 Konecchlumí
Česká republika

GPS 50°24'45.33"N, 15°28'30.18"E

JAK SI VEDOU ROZVÍJEJÍCÍ SE TRHY

Několik posledních let nebyly emerging markets ve středu pozornosti většiny investorů. Jejich růst byl pomalý – pokud vůbec nějaký, výkyvy veliké a geopolitická rizika značná.
Pozornost se soustředila většinou jen na Čínu, jejíž zpomalení hospodářského růstu dělalo vrásky nejen investorům, ale i bankéřům. Ale rozvíjející se země není jen Čína, je to obrovská a velmi nesourodá směsice ekonomik.
Avšak již koncem minulého roku se situace začala pozvolna měnit. Politická situace se na mnoha místech mění k lepšímu a emerging markets tažené vyšší poptávkou silných ekonomik začínají růst a dokonce velmi zajímavým tempem.

Vyjdeme-li z ekonomických dat, můžeme vidět, že zatímco v rozvinutých ekonomikách se pro letošní rok očekává růst od 1,8% v Evropě po 2,4% ve Spojených státech, rozvojovým zemím jako celku prognózuje MMF růst zhruba dvojnásobný. Pokud si uvědomíme, že akcie jsou na trzích emerging markets podstatně levnější, je jasné, že máme dobrou nákupní příležitost. A ...

RoFin investice   © 2013