Kurzy.cz Světové trhy Dow Jones Změna {value}% Objem: {value}milKč FTSE 100 Změna {value}% Objem: {value}milKč DAX Změna {value}% Objem: {value}milKč S&P 500 Změna {value}% Objem: {value}milKč Nasdaq Composite Změna {value}% Objem: {value}milKč Nikkei 225 Změna {value}% Objem: {value}milKč Nasdaq 100 Změna {value}% Objem: {value}milKč Eurostoxx50 Změna {value}% Objem: {value}milKč

Jitka Doležalová
Ing. Michal Valíšek - RoFin
rodinné finance a investice


gsm: +420 603 874 359
mail: rofin-investice@seznam.cz
web: www.rofin-investice.cz
 
 
sídlo
Kamenice č.p. 63
507 05 Konecchlumí
Česká republika

GPS 50°24'45.33"N, 15°28'30.18"E





FANG

Asi kroutíte hlavou a přemýšlíte, co je to za hloupý nadpis. A právě skutečnost, že mnohým toto označení nic neříká, je důvodem pro dnešní článek.
Jedná se o zkratku, kterou poměrně nedávno vymyslel a uvedl v život Jim Crammer z CNBC. Zkratka je vytvořena z počátečních písmen názvů firem, které hýbou dnešním světem nejenom na akciových trzích, ale i v našem každodenním životě. Jsou to Facebook, Amazon, Netflix a Google (který je již ovšem dnes uváděn pod názvem Alphabet).

Tato čtveřice spadá do technologického sektoru, jsou to firmy, které bezesporu svojí výkonností hrají prim a jsou inovátory dnešní doby. Myslím, že je netřeba představovat. Je ale důvod si o nich něco bližšího povědět a to z hlediska jejich váhy a vlivu na současný akciový trh.
Tak například Facebook. Uvedení akcií firmy Facebook na burzu v New Yorku (NYSE) se uskutečnilo v květnu 2012 a byla to katastrofa. První den se sotva udržely na své upisovací ceně 38$ a následně oslabily až na polovinu této hodnoty. ...

RoFin investice   © 2013