Kurzy.cz Světové trhy Dow Jones Změna {value}% Objem: {value}milKč FTSE 100 Změna {value}% Objem: {value}milKč DAX Změna {value}% Objem: {value}milKč S&P 500 Změna {value}% Objem: {value}milKč Nasdaq Composite Změna {value}% Objem: {value}milKč Nikkei 225 Změna {value}% Objem: {value}milKč Nasdaq 100 Změna {value}% Objem: {value}milKč Eurostoxx50 Změna {value}% Objem: {value}milKč

Jitka Doležalová
Ing. Michal Valíšek - RoFin
rodinné finance a investice


gsm: +420 603 874 359
mail: rofin-investice@seznam.cz
web: www.rofin-investice.cz
 
 
sídlo
Kamenice č.p. 63
507 05 Konecchlumí
Česká republika

GPS 50°24'45.33"N, 15°28'30.18"E

RIZIKA ROKU 2019

S investováním jsou spojena určitá rizika a dnes se zamyslíme nad těmi, které mohou v letošním roce negativně působit na výkon našich portfolií.

Globálně bude finanční trhy, především akcie, ovlivňovat zpomalení růstu největších ekonomik, tedy v Číně, v USA i v Evropě, turbulence a s nimi související vysoká volatilita a v neposlední řadě hloupost vrcholných politiků. V USA k tomu přistupuje protekcionismus nastavený současnou vládou, v Evropě pak politická nestabilita daná komplikacemi kolem brexitu a posílením populismu. Nyní podrobněji k jednotlivým tématům:

>Obchodní války
Americký protekcionismus našel svůj vrchol v rozpoutání obchodní války s Čínou, se kterou mají USA velice pasivní obchodní bilanci. Jenže Čína, vědoma si své hospodářské síly i svého potenciálu, se nezalekla a Trump nyní musí složitě vyjednávat nějaký kompromis. Vzájemná embarga, celní bariéry a další ochranářské prvky škodí obchodu, to je jasné.

Politická nestabilita v Evropě
Dojednaná dohoda o vystoupení Velké Británie z EÚ je pro ostrovní velmoc velmi ponižující a osobně se vůbec nevidím, že ji britští poslanci odmítli. Bohužel, k...

RoFin investice   © 2013